Męska sylwetka E, podobnie jak w przypadku kobiecej charakteryzuje się drobną, szczupła budową. Mężczyzna posiadający tego typu sylwetkę ma chłopięcą posturę, ramiona są równe biodrom, można powiedzieć, że proporcje są takie same jak u panów o sylwetce H, z tym że przy niższym wzroście.

Panowie o takiej budowie ciała swoimi stylizacjami powinni przede wszystkim dodać sobie trochę kilogramów i powagi. Tym samym powinni unikać wszystkich elementów garderoby, które dodatkowo podkreślają ich chłopięcą posturę. Niekorzystne będą wszystkie zbyt dopasowane fasony, które podkreślają sylwetkę, takie jak taliowane koszule, mocno dopasowane koszulki, spodnie rurki, golfy. Z drugiej strony nie będą też dobrze wyglądali w fasonach luźniejszych, sprawiających wrażenie za dużych, czyli w długich koszulach, swetrach,marynarkach, czy płaszczach, a także spodniach z mankietami, które dodatkowo skracają sylwetkę. Warto też zwrócić uwagę na to, aby mankiety i rękawy miały odpowiednią długość i szerokość.

Najlepsze fasony będą te które będą pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, czyli spodnie o prostej, lub lekko dopasowanej, czy zwężanej nogawce. Korzystne dla tej sylwetki będą też klasyczne marynarki i koszule, krótkie kurtki i swetry.

Panowie o sylwetce E powinni unikać bardzo ciemnych kolorów i postawić w swoich stylizacjach na te jaśniejsze, warto też wybierać podobne tonacje kolorystyczne spodni i góry ubioru, bo to dodatkowo optycznie wydłuża. Podobnie jest z butami te w tym samym, lub zbliżonym kolorze co spodnie dodatkowo wydłużają sylwetkę.