Sylwetka V to męski ideał, jest to wysportowana, charakteryzuje się szerokimi ramionami, płaskim umięśnionym brzuchem, szczupłymi biodrami, zgrabnymi pośladkami i nogami.

Panowie posiadający taką budowę właściwie w większości fasonów wyglądają dobrze, śmiało mogą eksperymentować z trendami modowymi. Muszą jednak uważać, aby ubraniami jeszcze bardziej nie poszerzały optycznie ich ramion. Niekorzystne dla nich są modele zbyt obszerne, dodatkowo przy niższym wzroście należy unikać masywnych, grubych swetrów i za długich marynarek. Najlepiej sylwetka V wygląda w stylizacji z ciemniejszą górą i jaśniejszych spodniach, bo takie stylizacje równoważ ich proporcje.

Mężczyźni o sylwetce V powinni wybierać dopasowane fasony, jednak ważne jest to by nie były one zbyt obcisłe, mogą pozwolić sobie na spodnie typu regular, slim, czy rurki, dobrym fasonem będą też bojówki. T-shirty i koszule najlepsze są dopasowane, ważne jednak jest, aby nie były za ciasne w ramionach, mogą być w desenie, z wyjątkiem pasków. Najlepsze fasony marynarek i płaszczy dla pana o sylwetce V to te jednorzędowe, bez pagonów i przeszyć na ramionach.