Męski typ sylwetki w kształcie litery A, charakteryzuje się wąskimi, opadającymi ramionami i nieco szerszymi biodrami. Nie jest to tak mocno zarysowana różnica jak w przypadku kobiecej sylwetki A, jednak biodra i uda są masywniejsze, a nogi umięśnione, dodatkowo brzuch często jest mocniej zarysowany.

Pan o takiej budowie ciała swoim ubiorem powinien przede wszystkim odwracać uwagę od nóg i bioder oraz poszerzać górną część. Opadające ramiona najłatwiej zamaskować marynarkami z poduszkami i płaszczami o mocno zarysowanej linii ramion, w okryciach wierzchnich dobre też będą szersze klapy, czy pagony. Przy tej sylwetce, ze względu na wystający brzuch nie jest zalecane warstwowe noszenie ubrań, ponieważ mogły by poszerzać sylwetkę. Z tego samego powodu t-shirty, czy koszule mogą mieć nadruki, czy wzory, ale dosyć umiarkowane, nie bardzo kontrastowe, odpowiednia będzie krata, geometryczne wzory, jeśli paski to tylko pionowe.

Przy tej sylwetce polecane są marynarki jednorzędowe, natomiast do koszul muszki, czy szersze krawaty. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to spodnie koniecznie muszą być ciemniejsze od góry stylizacji, czarne, granatowe, czy grafitowe, bez żadnych dodatkowych detali, wzorów, czy przetarć w przypadku jeansów. Warto wybierać modele spodni o prostej, czy lekko zwężanej nogawce, a unikać tych z szerszą.